FAQ (často kladené otázky)

nemám na to vek, nemám na to postavu, nikdy som necvičila,  hanbím sa... v našej širokej ponuke si každý nájde"to svoje", takže s výhovorkami u nás nepochodíte. Ďalšie odpovede si prečítajte nižšie alebo sa obráťte na nás.

VEK

 

Nehrá rolu! Že ste na to príliš stará/ý? Omyl!Lektorky v prípade potreby prispôsobia tempo. Všetky naše cvičenia sú naozaj vhodné pre všetkých! Najobávanejšší býva spravidla pole dance, no nie je dôvod! Na majstrovstvách sveta každoročne vyhlásená kategória Masters pre súťažiacich 40+ hovorí za všetko. Tieto dámy kedykoľvek schovajú do vačku svoje mladšie konkurentky a vôbec, v najlepších rokoch života padne občas veľmi vhod zavesiť sa dole hlavou a na všetko  zabudnúť ;)
"To môjmu dieťaťu nedovolím!" ... aj to je už prežitok. Majstrovstvá takisto otvárajú kategóriu Junior od 10 do 17 rokov. Naše lektorky si s Vašimi ratolesťami bez problémov poradia. pri tréningu detí do 15 rokov  ale vyžadujeme prítomnosť rodiča na hodine, od 15-18 rokov stačí podpis informovaného súhlasu.

01

NIE SOM VO FORME

 

Nemáš kondičku? Necítiš sa na fyzicky náročný šport? Nevadí! Oplatí sa vyskúšať všetky naše hodiny. Vhod Ti padnú univerzálne permanentky platné na všetko. Okrem pole dance sú v obľube strečingové hodiny, spalovače zamerané na chudnutie a formovanie postavy, či cvičenie v závesných sieťach ale aj mnohé iné ako tanec v podpätkoch alebo bez...
A, že nemáš svaly či dostatočne silné ruky? Ani my sme nemali! Prvá hodina je vždy náročná, zvykáš si na nový druh cvičenia, na prostredie, kolektív či lektorku... progres je ale tak rýchly a motivačný, že sa niet čoho obávať. Naše lektorky dobre vedia ako sa bojuje sila úplne od počiatku, každá sme si tým prešli!
Nemáš na to postavu? V ChiQui naozaj nezáleží na veľkosti ani tvare postavy! Hlavné je spoznať sám seba a naučiť sa so svojim telom pracovať. Hoci sa to nezdá, aj ten najnenápadnejší flexi strečing Ti pri pravidelnom cvičení postavu  vyformuje, pole dance či fly fitness zabezpečí silu a nádhernú flexibilitu tela, spalovače, high heels a choreo hodiny to sú litre potu... no ešte krajší  je ten pocit, keď človek po hodine ucíti svaly o ktorých nemal ani potuchy a dosiahne dimenzie ktoré dovtedy videl len na obrázku.

02

ČO NA SEBA, ČO SO SEBOU?

 

Na pole dance potrebujete čo najkratšie šortky (je nutné mať odhalené stehná) a tričko bez rukávov či športová podprsenka. Cvičíme bosé. Vhodné sú aj návleky na predkolenia proti odreninám a na zahriatie. Na ostatné hodiny odporúčame legíny alebo upnuté tepláky. Ponožky a teplejšie oblečenie sa zídu najmä v chladnejších dňoch na úvodné zahriatie a strečing. Z hygienických dôvodov je vždy dobré mať vlastný uterák. Uteráky v štúdiu slúžia na utieranie tyčí. Na hodiny high heels si nezabudni chrániče na kolená, prípadne podpätky.

03

04

ČO NENOSIŤ, ČOHO SA VYVAROVAŤ

 

Z bezpečnostných i zdravotných dôvodov je zakázané na tyč i, šály i kruhu nosiť prstene, náramky, retiazky a odevy, ktoré by mohli spôsobiť zranenie, zadrhávať o látku, či poškriabať tyč. Aspoň deň pred hodinou pole dance obmedzte telové krémy a iné olejové prípravky. V prípade cvičení v závesných sieťach či spalovača sa odporúča nejesť ťažké jedlá pár hodín pred samotnou lekciou.

MÁM STRACH, HANBÍM SA...

 

Žiadne obavy! U nás v ChiQui sú všetci na "jednej lodi", kolektív je veľmi motivujúci a inšpirujúci a do tejto famílie prijímame každého nového člena s otvorenou náručou! Cvičenie dopomáha k vnútornej rovnováhe a spokojnosti a dokázateľne i k zdravému sebavedomiu a jedinečnosti, kde si každý buduje svoj osobitý štýl. Náš ciele a ambície sú ale spoločné  - spraviť niečo pre seba a naučiť sa spolu lietať! Tak zahoď predsudky, príď a buď NaJVác :)

05

AKO VYZERÁ LEKCIA V CHIQUI?

 

Každá lekcia má 60 minút a obsahuje úvodné zahrievacie kardio-cvičenie s dynamickou rozcvičkou a posilňovaním, nadväzujúc na konkrétne prvky na plánované na zvyšok lekcie. Na hodinách pole dance a akrobacie pracujeme aj na prepájaní prvkov do kombinácií a tvorbe krátkych choreografií . Hodinu ukončujeme krátkym, zato dôkladným strečingom celého tela.

06

07

AKO ZAPLATIŤ LEKCIU?

 

Platba je možná v hotovosti v štúdiu alebo prevodom na náš účet SK0383300000002000969195 (dostatočne včas, aby už v čase Vašej návštevy boli peniaze na účte). Kartou sa bohužiaľ platiť nedá. Permanentky majú obmedzenú platnosť: všetky univerzálne permanentky platia 3 mesiace od prvej rezervácie, 5-vstupová permanentka na flexi strečingové lekcie a lekcie spalovača platí - 2 mesiace.

08

ČO AK NEMÔŽEM PRÍSŤ?!

 

Z lekcie je potrebné sa odhlásiť či prehlásiť minimálne 5 hodín vopred cez rezervačný systém! Inak platba za lekciu prepadá - odráta sa z predplatenej permanentky alebo je nutné ju na ďalšej hodine uhradiť. Ak ste v časovom limite ale nemáte prístup sa odhlásiť samy neváhajte nás kontaktovať a my odhlásenie vykonáme za Vás.

09

AKO K NÁM

 

Štúdio sa nachádza na ulici Štúrova 72 na smer Mlynárce. Na parkovanie využite dostatok parkovacích miest pred budovou. Autobusové spojenie č.: 8, 13, 18, 21, 22, 30, 33. Pri prechode bránou sa dajte doľava a vstúpte do prvých dverí označených logom štúdia. Vrátnici sú tiež ochotní poradiť :)

Štúdio sa otvára nie skôr ako 10 minút pred začiatkom prvej lekcie, čo je dostatočný čas na prezlečenie a prípravu na hodinu.

10

BEZPEČNOSŤ NA HODINÁCH

 

Je veľmi dôležité dodržiavať pokyny lektorky, ktorá sa Vás v maximálnej miere pokúša pred úrazmi vystríhať. Pre menšie škrabance a odreniny máme vždy k dispozícií lekárničky, pre nebezpečné triky máme v dopadové matrace a žinenky, ktoré sú všetkým študentom vždy k dispozícií. A hlavne si treba dávať pozor, nepreceňovať svoje sily a schopnosti. Trénuješ na vlastnú zodpovednosť!

11

BEZPEČNOSŤ OSOBNÝCH VECÍ

 

Napriek tomu, že u nás ešte k žiadnej krádeži nedošlo, Vaše pohodlie a bezpečnosť je pre nás na prvom mieste. V našej šatni sú Vám k dispozícií uzamykateľné skrinky. Cennosti si napriek tomu noste so sebou do štúdia, nakoľko za prípadné straty nezodpovedáme. Straty a nálezy v štúdiu dočasne uchovávame, stačí sa opýtať lektorky.

12

TYČE/SIETE/INÉ NÁRADIE

 

V našom štúdiu máme tyče o priemere 45 mm, 10 od značky X-pole v chrómovom a nerezovom prevedení a jednu od značky Gym Pole v nerezovom prevedení. Hrúbka je tá istá, aká sa používa na medzinárodných súťažiach. Tyče sú teleskopické, rozopieracie o strop a podlahu. Majú statický a spinový (rotačný) režim, čím umožňujú  obsiahnuť celé široké spektrum pole dance.

Hodvábnych sietí (hammockov) máme 10, pred každou lekciou lektorka dĺžku siete prispôsobí výške zákazníka. 

 

K dispozícií sú karimatky, závažia, gumy, špagáty, tehličky, kettlebelly, či medicimbaly.

13

ŤAŽKÉ ZAČIATKY "ANEB" NECHYTÁM SA, NEVLÁDZEM. ŠMÝKA SA MI...

 

Začiatky sú vždy náročné. Nielen pri cviční. Spomeňte si na prvé dni v novej práci, či škole...netreba to však vzdať! Časom sa každý "oťuká" a cvičenie v ChiQui si zamiluje. Zvyknete si na kolektív, lektorky, priebeh hodiny, rozložíte si sily a odchádzate domov so super pocitom :-)

Pri probléme šmykľavých rúk je faktom, že ruky i koža si potrebujú na tyč zvyknúť. Pravidelným tréningom sa úchop aj stisk lepší, modriny i nadmerné potenie miznú. Proti šmýkaniu  sú vyvinuté aj prípravky proti šmýkaniu dostupné v eshopoch. Tam dostanete i návleky (na ruky, priehlavky, stehná), ktoré okrem šmýkania zamedzujú aj odreninám a mozoľom.

14

MÔŽEM PRÍSŤ NA HODINU AK JU NEMÁM ZAREZERVOVANÚ?

 

Miesto by ste si mali vždy dopredu  zarezervovať alebo aspoň sa tesne pred hodinou informovať, či nie je hodina plná. Ak náhodou zabudnete, môžete prísť! V tomto prípade Vám ale negarantujeme že bude na lekcií voľné miesto alebo že lekcia neodpadne. V takýchto prípadoch sa platí v hotovosti priamo lektorke na hodine.

15